ייעוץ פיננסי לעסק שלכם - כך תבחרו את האדם הנכון


עמוד ראשי

ייעוץ פיננסי

ייעוץ פיננסי

זה אולי יפתיע אתכם, אבל במדינת ישראל אין כיום חוק ברור לגבי הקריטריונים בהם אדם שמציג עצמו כיועץ צריך לעמוד בהם. זה נכון לכל סוגי הייעוץ וגם לייעוץ פיננסי. עם זאת, למרות שאין כל רגולציה בתחום, לא כל אדם יכול להעניק שירותי ייעוץ פיננסי טובים ויש לבחור את הייעוץ ואת היועץ בהם בוחרים בקפידה. מהם הפרמטרים שחשוב לשים לב אליהם כשבוחרים ייעוץ פיננסי לעסק? מאמר זה יעשה עבורכם סדר בנושא ויעזור לכם לבחור את הייעוץ הפיננסי המתאים לעסק שלכם.

להתחיל מהתחלה: מהו ייעוץ פיננסי

אדם שעוסק בייעוץ פיננסי נותן שירותי ייעוץ כלכלי ליחידים, למשפחות, לחברות ותאגידים ולעצמאים על מנת לעזור להם לשפר את פעילותם הכלכלית וליהנות מצמיחה ורווחה. ייעוץ פיננסי מעניק הדרכה וליווי ועוזר להתמודד עם שלל מצבים כלכליים ולאפשר לגוף או לאדם שנעזר בשירו לסגל אופן התנהלות כלכלית חדשה ומיטיבה.

איך נכון לבחור ייעוץ פיננסי?

כפי שנכתב בתחילת המאמר, ייעוץ פיננסי אינו נתון לכל רגולציה כך שכל אדם יכול להציג עצמו כיועץ. מצב זה פותח פתח לשרלטנים רבים להציג עצמם כיועצים לתחומים הרגישים ביותר. לפני שבוחרים ייעוץ פיננסי יש לוודא כי האדם שמעניק את הייעוץ הוא איש מקצוע בעל תעודת מקצוע בתחום הכלכלה כמו ראיית חשבון או מנהל עסקים.

מי שכעבר הכשרה בתחום זה אמור להיות בעל ידע בתחום המשפטי, בליווי כלכלי ובתחום המיסוי. גם אם היועץ לא עבר הכשרה במוסד אקדמי מוכר אלא קורס ייעוץ עסקי במוסד מוכר – דבר זה נחשב כהכשרה ראויה לעיסוק בייעוץ פיננסי. פרט להכשרה, כדאי לוודא כי ליועץ שבחרתם ישנם המלצות וכי הוא בעל ניסיון מוכח בעבודה בתחום הייעוץ הפיננסי.

האם יש הבדל בין אימון אישי לייעוץ פיננסי?

קואוצ'ר, או מאמן עסקי יהיה בדרך כלל אדם ללא הכשרה בתחום הכלכלה והייעוץ והליווי שהוא יעניק יעסוק יותר במוטיבציה להצלחה, בניסוח מטרות ועוד. חשוב מאוד להבדיל בין השניים. גם מאמן עסקי יכול לתרום רבות לעסק שלך, אך בכל הקשור לניהול הכלכלי של העסק, חשוב לבחור בבעל מקצוע אמין בעל ניסיון וידע בכלכלה.


לסיכום: ייעוץ פיננסי יכול לעזור לך לקדם את העסק שלך ולהתנהל כלכלית באופן שמצמיח את העסק שלך. כאשר בוחרים לקבל ייעוץ פיננסי יש להקפיד על בחירה באדם שקיבל הכשרה מתאימה, שיש לו ניסיון מוכח בעבודה עם חברות וכי יש לו ידע נרחב בתחום המיסוי, המשפט והכלכלה. למידע נוסף לחצו כאן.-